SSS (Diş Tedavileri)

FAQ title image

İmplant yerleştirildikten hemen sonra implanta geçici bir protez yerleştirmek bazen mümkündür.

Deneyimli diş hekimleri tarafından uygulanırsa, diş implantları önemli bir risk oluşturmazlar veya oluşabilecek riskler en aza indirilebilir.

Tüm cerrahi müdahalelerde olduğu gibi, enfeksiyon riski olabilir ve bu nedenle hastaya profilaktik bir antibiyotik tedavisi verilir.

Sigara içenlerde ve uyku sırasında dişlerini aşırı sıkanlarda (bruxism) implant kaybı görülebilir.

Her cerrahi işlemde olduğu gibi kontrolsüz diyabet, kronik böbrek yetmezliği, bazı kalp hastalıkları, güncel radyoterapi veya kemoterapi uygulamaları, hemofili, multipl skleroz, sifiliz, pıhtılaşma bozuklukları, dengesiz fiziksel veya zihinsel bozukluklar ana kontrendikasyonlardır.

Bir diş implantına geçici veya kalıcı bir kron veya köprü (protez) eklenebilir. İmplant kemikte stabil ise ve üzerine yerleştirilecek kron veya köprü hasta ağzını kapattığında diğer dişleri engellemezse, hemen implantın üzerine yerleştirilebilir. Bununla birlikte, implant kaybı riskinin artması nedeniyle tercih edilmez ve implantın kemiğe tam olarak entegre olması için 3 ay beklemek daha iyi olacaktır.

Dental implantların yerleştirilmesi lokal anestezi altında yapıldığından, işlem sırasında ağrı genellikle hissedilmez. Bununla birlikte, bazı durumlarda diş eti ameliyatı gerekebilir ve ağrı olabilir. Bu durumda, anti-enflamatuar ilaçlar, şişliği ve ağrıyı azaltmak için verilir.

Türkiye’deki deneyimli diş hekimleri ve azaltılmış riskler ile ülkenizde alabileceğiniz yüksek maliyetli hizmeti çok daha uygun fiyatlarla elde etme şansınız olacaktır. Bu nedenle birçok ülkeden talep var. Karşılaşılabilecek riskler her ülkede aynıdır ve hastadan hastaya değişebilir. Meditravelist size en iyi hizmeti sunmak için en iyi diş hekimleri ile birlikte çalışmaktadır.

Benzer bir tedavi gibi görünse de bazı hastaların ağız bölgesindeki sistemik hastalıklar ve / veya anatomik farklılıklar nedeniyle farkında olmadığınız ek prosedürler gerekebilir. Bu nedenle, tedavinizin süresi değişebilir. Bu, hekimin deneyimsiz olduğu veya yeni gelişmelerden haberi olmadığı anlamına gelmez.

Türkiye’de diş tedavisi sunan birçok şirket var. Bununla birlikte, birçoğunun özel bir tıbbi deneyimi yoktur ve dişhekimlerini seçmek için hangi kriterleri kullandıkları açık değildir. Meditravelist, sağlık alanında uzun süreli hizmet ve akademik deneyime sahip kişiler tarafından kurulan ve yönetilen bir şirkettir. Meditravelist tedaviniz için en uygun fiyatları ve deneyimli diş hekimlerini arayarak en iyi hizmeti sunmayı amaçlamaktadır.

Hayır, implantın çene kemiklerinize tamamen entegre olacağı süreç içinde geçici bir diş protezi yerleştirilecek ve bu iyileşme sürecinde dişlerin görünümü ile yemek yeme etkilenmeyecektir. Bu iyileşme ve entegrasyon süreci hastadan hastaya değişir, ancak yaklaşık 1.5-3 ay sürer. Bu sürecin tamamlanmasından sonra kalıcı bir kron veya köprü yerleştirilecektir.

Tam maliyeti hesaplamak için panoramik röntgeninizi görmemiz gerekir. Sosyal medyada kabaca bazı fiyatlar görebilirsiniz: ancak bazı hastaların özel prosedürleri nedeniyle bu fiyat değişebilir. Panoramik röntgen filminizle bizimle iletişime geçmenizi öneririz. Bizimle iletişime geçtikten sonra deneyimli diş hekimimizle görüşeceğiz ve memnuniyetinizi ön plana alarak gerekli maliyet hesaplamasını sağlayacağız. Sunduğumuz fiyatın, ülkenizdekinden daha uygun olacağını garanti ediyoruz.

Bir dişin görünüşünü ve fonksiyonunu restore etmenin iki temel yolu vardır. Birincisi kolayca çıkarılıp tekrar takılabilir ve ikincisi ise ağzınıza sıkıca sabitlenir.

Durumunuza bağlı olarak, tedavi 1.5-6 ay sürebilir.

Sanal gülümseme tasarımı, dişlerin uzatılmasını veya kısaltılmasını, diş şekillerinin düzeltilmesini, konumlarına bağlı olarak dişlerin inceltilmelerini veya kalınlaştırılmalarını, diş eti boşluklarının giderilmesini, dişlerin yüzey tabakasının düzleştirilmesi ve dişlerin kareleştirme, sivriltme, yuvarlatılma ve doldurulma gibi yöntemlerle köşe tasarımını içerir.

Yaş, cinsiyet, dudaklar, yüz hatları, ten rengi, dişlerin sıralanışı ve diş etlerinin durumu gibi kişisel faktörler etkilidir.

Tedavi süreci birkaç hafta ile sonuçlanabilir veya birkaç ay sürebilir. Bunlar kişiden kişiye değişebilir. Her şeyden önce ağız sağlığı dikkate alınarak yapılacak tedaviler belirlenir ve daha sonra seans sayısı bu tedavilere göre belirlenir.

Güncel blog yazıları

Ücretsiz Medikal Değerlendirme

error: Content is protected !!