Liposakşın

Liposakşın, vücuttan istenmeyen yağları özel aletler kullanarak uzaklaştırıyor. Aşırı istenmeyen yağlar ve eşit olmayan şekilde dağılmış bölgesel yağ birikintileri alarak vücut konturlarının yeniden şekillendirilmesi işlemidir. Her hasta liposakşın için uygun değildir, bazı hastalar için liposakşın öncesi plastik cerrahi yapılmalıdır.

Liposakşın, hemen hemen vücudun her bölgesinde, yanaklardan ayak bileklerine kadar yapılsa da karın, baş, bel, bacak, sırt ve boyun bölgelerine daha sık uygulanır. Kalça, karın ve uyluk bölgeleri genellikle kadınlar tarafından tercih edilir. Karın etrafındaki eşit olmayan şekilde dağılmış yağ birikintilerinin çıkarılması genellikle erkekler tarafından tercih edilen bir yöntemdir. Bu yöntem, kadın ve erkeklerin, diyetlere cevap vermeyen bölgelerdeki istenmeyen yağlardan kurtulmalarını sağlamak için uygulanır.

Aynı zamanda ultrasonik liposakşın olarak da bilinen vazer lipoliz veya liposakşın, uygulanan bölgede kanama ve morarmayı önleyen ultrason dalgaları kullanılarak vücuttaki yağın sıvılaştırılmasıyla gerçekleştirilir. Sıvılaştırılmış yağ kütlesi lenfatik dolaşım yoluyla çıkarılabilir veya enjekte edilebilir veya vücuttan atılabilir. Bu yöntem klasik liposakşın yönteminde olduğu gibi lipoliz bölgesindeki damarlara ve kas dokularına zarar vermez. Vazer liposakşın yapıldıktan sonra, hasta eve gidebilir ve bir veya iki hafta korse giymek zorundadır.

Tedavi ve İyileşme Süreci

  • 1 gün (ameliyat öncesi)
  • 6-7 gün (ameliyat sonrası)

Güncel blog yazıları

Ücretsiz Medikal Değerlendirme

error: Content is protected !!