Botoks Tedavisi (Yüz)

Botox Treatment for Face title image

Botox, kaşların çatılması, gülümseme, kahkaha ile gülme ve yan bakma gibi hareketliliğin olduğu yüzlerde meydana gelen dinamik kırışıklıklara yumuşak bir görünüm kazandırmak ve kasılmış kastaki sinirleri bloke etmek için saflaştırılmış botulinum toksin A’nın kullanılarak uygulanan ameliyat dışı bir kozmetik prosedürdür.

Ciltte kollajen incelmesi ile oluşan çok ince kırışıklıklar ve dinamik kırışıklıklar, yaşlanmanın ilk belirtileri olup gözlerin, alnın, yanakların ve dudakların çevresinde oluşur. Botulinum toksini enjeksiyonları, doğru kullanıldığında botulizm riski oluşturmaz.

Toksinin enjeksiyonundan sonra, enjeksiyon bölgesinde baş ağrıları, morluklar, ağrı ve nadiren (<% 1) birkaç ay içinde doğal pozisyonlarına geri dönen göz kapaklarında veya kaşlarda düşüklük yan etkiler olarak görülebilir. Ancak, bu yan etkiler deneyimli doktorlar ve sağlık çalışanları ile en aza indirgenebilir.

Botoks, yüzdeki kırışıklıkları gidermek için çoklu enjeksiyonlarla uygulanan ameliyatsız bir estetik işlem olmasına rağmen, son zamanlarda yüz bölgesindeki botoksun yeni kullanım alanı olarak “Botox Lip Flip” işlemi olarak dudak büyütme ailesi içindeki yerini almıştır. 
“Botox Lip Flip”, dudaklarınızın daha büyük görünmesi için üst dudağınızın üst orta kısmına çoklu botoks enjeksiyonu ile yapılan bir işlemdir. Böylece dudağınızın üst kısmındaki kaslar gevşeyeceği için dudağınız yukarı doğru kıvrılır. Bu, üst dudağınızın üst çizgisini yukarı doğru kaydırırken dudağınızın genişlemesine neden olur. Dolayısıyla bu yöntemle dudaklarınızda gerçek bir hacim artışı görülmez, sadece artmış izlenimi verir. Eğer dudaklarınızda hacim artışı istiyorsanız, bu yönteme dudak dolgusunu da eklemeyi düşünmelisiniz.

Güncel blog yazıları

Ücretsiz Medikal Değerlendirme

error: Content is protected !!